Halloween u našoj školi...

Halloween ili Noć vještica (noć s 31. listopada na 1. studenog) je praznik koji se najviše slavi u Americi, ali pod utjecajem američke filmografije postaje sve više prihvaćen i u ostatku svijeta pa tako i kod nas.

Velika zasluga za proširenje proslave Noći vještica pripisuje se redatelju John Carpenter koji je snimio horor na tu tematiku.

Riječ Halloween u našem jeziku nije doslovno prevedena. Doslovan prijevod engleskog korijena naziva Halloween (All Hallows Eve) značila bi večer prije Dana svih svetih/mrtvih.

U našoj školi je 30.10.2008. obilježen Halloween s učenicima od 5. do 8. razreda. U holu škole su nastavnice engleskog jezika s učenicima održale natjecanje u hvatanju jabuka na vodi, učiteljice su s učenicima pekle kolače od bundeva. Neki od učenika su se maskirali u vještice zajedno s svojom učiteljicom.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr