Autor: Maja Milinković, 14. 11. 2022.

U sklopu projekta  „Od mene za tebe, od nas za vas“ obilježili smo Svjetski dan šećerne bolesti.

"U ponedjeljak 14. studenoga obilježili smo Svjetski dan šećerne bolesti. Cilj nam je bio skrenuti pozornost učenika petih razreda na problem šećerne bolesti (dijabetesa) u populaciji i razviti pozitivan stava prema sebi, svom zdravlju i životu.

Putem prezentacije upoznale smo ih o tome što je dijabetes, koje tipove razlikujemo te koji su simptomi i uzroci dijabetesa. O šećernoj bolesti učenici su imali priliku saznati i iz prve ruke budući da peti razred pohađa učenica s dijabetesom tipa 1. Petra je rado odgovorila na sve postavljene upite a neke od njenih odgovora možete pogledati u prilogu."

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr