Autor: Tajana Tomoković, 28. 12. 2022.

Približava se kraj prvog polugodišta drugog razreda.  Učenici 2. razreda PŠ Budimci svaki dan otvaraju paketiće na razrednom Adventskom kalendaru te svakodnevno čine dobra djela u razredu i u svojim obiteljima. Privode kraju aktivnosti prvog polugodišta iz svih nastavnih predmeta i uređuju prostor u školi prigodnim blagdanskim ukrasima koje sami izrađuju.

Povodom blagdana sv. Nikole izradili su svatko svoju čizmicu koje krase prostor naše škole. Na sam blagdan sv. Nikole učenica Nikolina ima rođendan pa smo uz tortu proslavili rođendan naše razredne prijateljice. Kasnije u mjesecu proslavili smo i Emin rođendan jer kad ga ona bude slavila u obitelji tada smo mi na zimskim praznicima. Ukrasili smo veliko živo božićno drvce kojeg je našoj školi donirao otac učenika 4. razreda i svi su ga učenici naše škole skupa ukrasili a okićeno drvce krasi hol naše škole i navještava blagdane. Posjetili smo našeg župnika u crkvi koja je odmah preko puta naše škole početkom prosinca u društvu ostalih učenika naše škole, učiteljica i vjeroučiteljice. Župnik je učenicima pričao o sv. Nikoli- zaštitniku djece i pomoraca te ih sve darivao čokoladama.

Posljednji tjedan nastave pristiglo nam je u razred i veliko božićno drvce- bojanka s ukrasima od naše Marijane Bonić, dugogodišnje razredne suradnice i promotorice. Učenici su obojili drvce i ukrase, izrezali ukrase i nalijepili na drvce te ga postavili na razredni pano. I ovo je drvce ukrasilo naš razred u blagdanskom duhu. Zanimljivu božićnu čestitku u obliku šalice za čaj primili smo od učenika produženog boravka i njihovog učitelja Bojana Iličića iz OŠ Braće Ribar iz Siska. Čaroliji nije bilo kraja kad su učenici svakodnevno otvarali nove zadatke za činjenje dobrih djela u Adventskom kalendaru. Mjesec prosinac zaokružili smo zajedničkom velikom priredbom uoči samih blagdana u holu naše škole. Sudjelovali su svi učenici naše škole koji su sa svojim učiteljicama pripremili zanimljive glazbene, plesne i recitatorske točke. Posjetio nas je i Djed Božićnjak koji je tijekom priredbe podijelio i prigodne darove.

Sretan Božić i veselu Novu 2023. godinu žele vam učenici 2. razreda s učiteljicom Patricijom!

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr