Autor: Tajana Tomoković, 6. 12. 2022.

Povodom Školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka za učenike 1. razreda koji se obilježava 7. prosinca ove godine na dan Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, i naši učenici nizom aktivnosti aktivno su se uključili.

Kako bi nam taj dan bio što zanimljiviji u goste smo pozvali naše prijatelje, učenike 1. razreda PŠ Budimci i njihovu učiteljicu Ljubicu Đurić.

Dolaskom u našu školu zaželjeli smo im dobrodošlicu i upoznali ih s prostorijama škole i ostalim učenicima drugih razreda.

Na samom početku učiteljica Ljubica pročitala je edukativnu slikovnicu o pčelarstvu prilagođenu njihovoj dobi, te smo učenicima podijelili prigodne poklone u kojima se našla staklenka meda i slikovnica.

Ugostili smo i pčelara iz Drenja, gosp. Miroslava Bjelobrka, koji nam je održao predavanje o pčelarstvu i pčelinjim proizvodima. Predavanje je bilo izrazito zanimljivo jer je naš gost u školu donio mnoštvo pribora, radno odijelo za pčelare te košnice koje su učenici s zanimanjem razgledali. Učenici su slobodno propitivali sve što ih zanima na što je gosp. Miroslav rado odgovarao. Posebice su se razveselili poklonima koje je pripremila njegova žena, mala staklenka meda i božićni medenjaci.

Nakon odlaska našeg gosta preselili smo se u drugu učionicu gdje nas je čekala pčelinja košnica koju smo morali obojati i ukrasiti našim crtežima. To nas je zamolio pčelar početnik iz Črnkovaca, Dino Božučanin koji nam je objasnio da tako ukrašene košnice u bojama bolje privlače pčele. Vrlo rado smo to prihvatili i na košnicu oslikali cvjetnu livadu.

Poslije smo crtali i bojali sve što smo u ovom divnom danu naučili, a na samom kraju osladili smo se kriškama kruha namazanih MEDOM. Mmmmm!

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr