Albert Camus

Čarolija jesenskih mjeseci nastavlja se kroz aktivnosti učenika 2. razreda PŠ Budimci pod vodstvom učiteljice Patricije Hercog. Listopad je kao takav prepun zanimljivih događaja i aktivnosti koje su pomno planirane i integrirane u razredni kurikulum učiteljičinog razreda. Provodeći aktivnosti ostvarivali su se odgojno- obrazovni ishodi kroz sve nastavne  predmete ispreplećući se tako baš kao i vremenske prilike u ovo čarobno godišnje doba. Mnoštvo izvanučioničke nastave, iskustvenog učenja te aktivnosti međupredmetnih korelacija začinilo je ovaj mjesec u našem razredu.

Početkom mjeseca posjetili smo Dječje kazalište Branka Mihaljevića po prvi put od početka školovanja. Prošle školske godine to nismo mogli zbog pandemije koronavirusom i epidemioloških mjera koje su vladale u našoj domovini. Prvo iskustvo većine učenika drugog razreda s kazališnim daskama bilo je iznenađujuće pozitivno. Učenici su sa ostalim učenicima razredne nastave naše škole doživjeli predstavu Bratac Jaglenac i sestrica Rutvica, Ivane Brlić Mažuranić te izrazili želju za što skorijwm ponovnom posjetu kazalištu. Uslijedilo je obilježavanje Svjetskog dana zaštite životinja na Satu razrednika i provođenje aktivnosti međunarodnog eTwinning projekta Eko eTwinneri (čiji je jedan od osnivača naša škola). Zanimljivom radionicom u kojoj je nastala i knjiga kao zbirka radova drugašića učenici su obilježili i Međunarodni dan djeteta popričavši na satu Prirode i društva o pravima djece ali i o njihovim obvezama a tim smo aktivnostima otvorili i početak Mjeseca hrvatske knjige. Krajem mjeseca znali smo da nam dolazi Međunarodni dan školskih knjižnica pa smo na satima Hrvatskog jezika povezali temu s razrednim projektom Lektira izvan okvira kojeg radimo u suradnji sa školskom knjižničarkom Josipom Vešligaj a koji traje cijelu školsku godinu- više o projektu na sljedećoj poveznici: http://os-hjuhna-podgorac.skole.hr/skola/knjiznica/aktivnosti?news_hk=5861&news_id=1545&mshow=1576#mod_news ).

Sredinom mjeseca listopada Međunarodni dan pješačenja i Dane zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo izvanučioničkom nastavom na obiteljskom imanju Vaht (https://www.skolskiportal.hr/sadrzaj/vazni-datumi-u-godini/kruh-i-pogaca-iz-krusne-peci/ ). Dane kruha, Dan jabuka i blagdan Svih svetih učiteljica Patricija organizirala je u suradnji s ostalim učiteljicama PŠ Budimci (Lj. Đurić i S. Mužar Horvat) i njihovim učenicima te s vjeroučiteljem M.Stanićem. „Recite glasno, neka čuju ljudi, kakve mogućnosti Svemir nudi“- međunarodni je projekt kojem su drugašići doprinijeli svojim sudjelovanjem a kojem su autorice i koordinatorice Biljana Veličković i Marina Andrijević Petrović, obje profesorice fizike iz Podgorice. U istom projektu sudjelovala je i učiteljica naše PŠ Stipanovci, M. Mužar- Kos sa svojim učenicima.

Šarolikost aktivnosti cijelog mjeseca listopada prožimala se kroz sve nastavne predmete te su učenici započeli i s projektnim aktivnostima čitalačkog eTwinning projekta Ljepota čitanja 3 kroz zanimljivu suradnju s knjižničarkom. Listopadske aktivnosti učenici su zaokružili u petak- dan prije početka jesenskog odmora izlaganjem pred razredom na satu Prirode i društva - predstavljanjem svog plakata o jeseni i lako zaradili svojim trudom lijepe ocjene za kraj ovog jesenskog mjeseca.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr