Autor: Tajana Tomoković, 29. 10. 2022.

Tradicionalno, krajem listopada, učenici su sudjelovali u obilježavanju Halloweena. Učiteljice engleskog jezika pripremile su zanimljive aktivnosti za učenike razredne nastave u Područnim školama, a u Matičnoj školi su se učenici od 5. do 8. razreda okupili u holu i sudjelovali u zabavnim igrama. Cilj natjecateljskih aktivnosti vezanih uz Halloween je upoznati kulturu i tradiciju zemlje engleskog govornog područja te razvijati međukulturalno razumijevanje.

Učenici od 5.-8-razreda pokazali su svoju spretnost  i natjecateljski duh u različitim igrama. Kroz nekoliko uvodnih riječi učiteljica stranih jezika učenici su upoznati s pravilima ovogodišnjih aktivnosti.

Pin the witch's nose, igra je u kojem su učenici trebali zalijepiti vještici nos, a oči su im bile prekrivene.

Spider's race, utrka je u kojoj su učenici slamčicom prenosili male paukove u posudicu. Dodatni izazov je vrijeme, naime pobjednik je onaj tko prenese veći broj paukova u jednoj minuti.

Gladne bundeve su nahranili su lopticama i na taj način osvajali bodove u igri Feed the pumpkin.

Egg and can toss igra je koja je zahtijevala od učenika da ubace maleno plastično jaje u limene kantice različitih veličina. Učenici osmih razreda izabrali su svoje najjače adute za pobjedu, ali najteže je naravno bilo ubaciti jaje u najmanju kanticu.

Veliko školsko natjecanje odvijalo se kroz igru Wrap the mummy. Učenici su strateški izabrali učenika kojeg će zamatati, a navijačka atmosfera došla je do usijanja. Pobjednici ove igre su učenici 5. b i 8.c razreda čije mumije su bile najbolje zamotane.

Završna aktivnost Colour the pumpkin zahtijevala je od učenika mirnu ruku, znanje i rad u timu. Rezultat ove aktivnost su likovni radovi postavljeni na panoima naše škole.

Halloween 2022., autor: Tajana Tomoković

Učenici 1.-4. razreda PŠ Budimci i Poganovci ovog su listopada sa svojom učiteljicom engleskog jezika Martinom Jantoš obilježili dva važna datuma, Apple day i Halloween. Kroz radionice su razgovarali o jabukama, koje su boje, kakve mogu biti, te su upoznali engleske izraze za dijelove jabuke koje su nakon toga upotrijebili u rješavanju tematskih zadataka. Halloween je obilježen kroz upoznavanje vokabulara vezanog uz ovu tradiciju te natjecanje u osmosmjerkama i likovnom izražavanju.

Bookmarks ili straničnici tema su ovogodišnjeg Halloweena u PŠ Razbojište. Učenici kombiniranog razrednog odjela 1.-4-razreda s učiteljicom Jelenom Baričević Momčilović izrađivali su straničnike. Kreativni zadatak uključivao je osmišljavanje, crtanje, rezanje, bojenje, plastificiranje straničnika i vezanje vunenih pompona. Učenici su svoj kreativnost pokazali i uređivanjem učionice te postavljanjem radova na pano.

Učenici PŠ Stipanovci su s učiteljcom J. Subjak Halloween obilježili u natjecateljskom duhu. Nakon kratkog uvoda kojim se učenike podsjetilo na značenje ovog američkog praznika koji je posebno zanimljiv djeci, podijeli su se u ravnopravne timove te odmjerili snage u četiri prigodne igre. Prva je na redu bila igra Feed the pumpkin kojom su pokušali „nahraniti“ gladnu bundevu. Nakon toga su u igrama Egg and can toss i Ring and can toss demonstrirali vještinu i preciznost gađanja limenki plastičnim jajima, a zatim i kolutovima. Zadnja igra je bila Spider Race kojoj je cilj bio u 1 minuti slamkom prenijeti što više papirnatih paukova u zdjelice. Šećer na kraju bio se svima omiljeni Mummy wrap,igra omatanja mumija wc papirom kojom je zabava svima zagarantirana.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr