Autor: Tajana Tomoković, 1. 7. 2022.

Prethodna godina proglašena je godinom čitanja. Da je čitati važno, otkrili smo još davno. Čitanjem razvijamo naš mozak, bogatimo rječnik, razvijamo vještine čitanja, učimo nešto novo, poboljšavamo koncentraciju, razvijamo maštovitost i kreativnost te još mnogo toga. Djeca se s knjigama susreću od najranije dobi. Priče im čitaju roditelji, zatim odgajateljice u vrtićima, a potom i učiteljice u školi.

Još od prvoga razreda osnovne škole slikovnice smo počeli čitati zajedno u razredu s učiteljicom, potom su nam pomagali roditelji, a kada smo naučili sva slova, čitali smo ih i sami. Sada, kada smo učenici 3.razreda, počeli smo čitati i opširnija djela – dječje romane. Da čitanje nije dosadno, učiteljica nam uvijek pripremi neke kreativne zadatke. Ponekad smo tako pripremali lektire iz vrećice, pizza lektiru, izrađivali kocke pričalice, a ponekad smo izradili plakate, organizirali piknik uz knjigu, maskirali se u najdražeg lika i prepričavali priču uživljeni u likove, izrađivali scenografije i lutke te glumili. Nikada nam nije bilo dosadno, a kako smo se zabavljali možete vidjeti i na slikama. S radošću iščekujemo novu školsku godinu i neke nove kreativne ideje i priče.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr