Razbojište, 20.6.2022.

Predzadnji dan (ponedjeljak) ove nastavne godine u Razbojištu je osvanuo sunčan i topao. Naša škola zablistala je pod sunčanim zrakama svečano okićena mnoštvom naših radova i plakata na ogradi. Vođeni novom idejom da na potpuno nov način obilježimo kraj godine odlučili smo otvorili vrata naše škole za roditelje, rodbinu, mještane i sve zainteresirane.

Želja nam je bila prezentirati dio onoga što smo radili ove godine – literarne i likovne radove, projekte, način na koji smo obilježili neke važne datume, volonterski rad na koji smo posebno ponosni, izložbu bilježnica i lektirnih dnevnika, izrađene lutke i ostale materijale, te mnoštvo drugih odrađenih stvari. U ostvarenje ideje aktivno su se uključile i druge učiteljice koje su s učenicima pripremile prezentacije svojih aktivnosti tijekom godine.

Roditelje su na dolasku u školu dočekali učenici koji su ih proveli kroz sve prostorije prezentirajući im izloženo. U razredu smo roditeljima postavili stol s kuhanom kavom i sokovima gdje su im učiteljice zaželjele dobrodošlicu. Posebno smo se obradovali i mještanima koji su došli. Učiteljice su iznijele podatke o uspjehu i vladanju učenika i ostvarenosti kurikuluma. Učenici 4. razreda i njihovi roditelji pripremili su iznenađenje za učiteljicu Silvanu. Učenica Lara je napisala i pročitala pjesmu kao zahvalu i rastanak. Koliko god se veselili kraju škole i dugom toplom ljetu, zaiskrile su suze svima nama jer nakon četiri godine zajedništva naši učenici 4. razreda odlaze u peti razred.

Ovih dana nismo zaboravili ni naše kumče Patriciju u Tanzaniji za koju smo nacrtali i napisali poruke povodom završetka školske godine. A posebno smo se pobrinuli za našu Mašu – školskog psa za koju smo ostavili hranu za nekoliko dana u dogovoru s teta Snježanom (našom spremačicom) koja će se brinuti za nju.

I na kraju svima vama želimo dugo toplo ljeto puno igre i bez puno brige!

Učiteljima šaljemo dio pjesme naše Lare da nas podsjeti kako je biti UČITELJ nešto posebno:

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr