Autor: Nina Erdeš, 14. 6. 2022.

U Osnovnoj školi Hinka Juhna, održan je INFO DAN na kojemu smo predstavili naše sudjelovanje i doprinos kroz projekt „UČIMO ZAJEDNO 5“. Koordinatorica projekta, stručna suradnica pedagoginja Nina Erdeš Babić, istaknula je: „Učimo zajedno 5 je projekt Osječko-baranjske županije kroz koji se osiguravaju pomoćnici učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama. Cilj projekta je socijalna integracija učenika s teškoćama u razvoju u redovit sustav obrazovanja te stvaranje uvjeta za poboljšanje školskog postignuća učenika i bolju socijalno-emocionalnu prilagodbu djece u obrazovnom sustavu.“

Na početku predavanja, ravnateljica škole, Zdenka Vukomanović, uputila je pozdravnu riječ svima prisutnima. Pomoćnice u nastavi Marina Maurac, Silvija Špoljarić i Martina Klarić, iz projekta „Učimo zajedno 5“, prikazale su kako izgleda odgojno-obrazovni rad pomoćnika u nastavi,  s učenikom s teškoćama u razvoju, uključujući njihove zajedničke uspone, padove i izazove s kojima se susreću na tome putu. Takav prikaz rada važan je u osvješćivanju pojedinaca i društva o važnosti obrazovne inkluzije učenika s posebnim potrebama te osiguravanju odgovarajuće podrške u skladu sa specifičnim potrebama i mogućnostima učenika.

U prikazu odgojno-obrazovnog rada s učenicima s teškoćama u razvoju sudjelovale su i Josipa Strelec iz Udruge Našički cvijet te Kristina Balentić iz Udruge gluhih i nagluhih OBŽ-a.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr