Autor: Tajana Tomoković, 30. 5. 2022.

Učenici PŠ Razbojište  odlučili su cijelu godinu dijeliti dobrotu kroz svoje izvannastavne aktivnosti, Na putu dobrote i Mali volonteri. Nakon što nas je Stjepan Đanić, volonter udruge Kolajna ljubavi, svojom pričom uveo u svijet odrastanja i školovanja djece  u Tanzaniji, odlučili smo organizirati božićnu prodajnu izložbu i prikupiti novac za sudjelovanje u jednom od projekata udruge. Nakon izložbe i prikupljenih novčanih sredstava odlučili smo se za projekt  „Kumstvo“.

"Kumstvo" je projekt koji  povezuje kumove iz Hrvatske sa djecom u Tanzaniji koja žive u jako lošim uvjetima, dolaze iz siromašnih obitelji ili su siročad. Kumovi doniraju novac koji odlazi za obrazovanje djece, a na taj način se brinu da djeca imaju bolju budućnost. Moguće je pomagati djecu u vrtiću, osnovnoj školi i srednjoj školi, ali moguće je pomagati i djeci na fakultetima.

Nakon uplate prikupljenih novčanih sredstava potrebnih za jednogodišnju školarinu, postali smo kumovi djevojčici Patriciji, učenici 1. razreda Osnovne škole St. Joseph Primary. Učenici PŠ Razbojište imali su priliku upoznati svoje kumče putem video poziva koji smo organizirali uz pomoć učiteljice i volontera sirotišta sv.Ante u Tanzaniji.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr