eTwinning je zajednica škola u Europi

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Naši eTwinning projekti

Predavanje naše učiteljice Patricije na webinaru „Kava s eTwinning ambasadorima“

Autor: Tajana Tomoković, 17. 4. 2023.

Naša je učiteljica razredne nastave Patricija Hercog gostovala na  webinaru kojeg drže kolegica Nataša Ljubić Klemše i Tomislav Pavlović, eTwinning ambasadori pri Agenciji za mobilnost i programe EU. Naime N.Lj.  Klemše i T. Pavlović vode ciklus webinara naziva "Kava s eTwinningovim ambasadorima", na kojima ugošćuju stručnjake koji imaju bogato iskustvo rada u nastavi i realizaciji projekata.

Naša je učiteljica dobila poziv ambasadora da se dana 5. travnja 2023. u 13:00 sati pridruži webinaru te predavanjem od 45 minuta i predstavi svoje iskustvo rada u eTwinningu. Temu je mogla prema uputama ambasadora samostalno odabrati prema provedenim projektima. Događaj je objavljen na EMA sustavu tako da su se mogli prijaviti svi koji su željeli pogledati ovo predavanje. Webinar je proveden na platformi MS Teams.

Učiteljica Patricija predstavila je svima zainteresiranima predavanje pod nazivom „Moje eTwinning putovanje“. Ispričala je kako se eTwinning provodi u OŠ Hinka Juhna Podgorač od prvog njenog autorskog projekta iz školske godine 2016. /2017. Igre naših predaka do danas. U školi je od tog prvog projekta do danas uspješno provedeno preko 100 eTwinning nacionalnih i međunarodnih projekata za koje su učitelji i učenici Hinkovci dobili priznanja u obliku Nacionalnih i Europskih oznaka kvalitete. Patricija je ispričala i kako OŠ Hinka Juhna Podgorač nosi ime eTwinningove škole. Nakon održanog predavanja voditeljica webinara Nataša postavila je učiteljici Patriciji nekoliko pitanja vezano za provođenje šarolikih projekata.

Pričala je i o aktivnostima projekata u kojima je sa svojim učenicima ove školske 2022./2’23.  godine uključena: Lektiru u ruke, čitajmo bez muke (autorica Patricije Burazin (Hrvatska) i Dragana Arsić (Bosna i Hercegovina);  Dan jabuka 2023 muke (autorica Patricije Burazin (Hrvatska) i Dragana Arsić (Bosna i Hercegovina); Eko eTwinneri (autorski projekt učiteljice Patricije i kolegice iz susjedne Bosne i Hercegovine, Snežane Stević) i The beauty of reading 3 (autorski projekt učiteljice Patricije i kolegice iz susjedne Srbije, Ljiljane Mudrinić).

Učiteljica eTwinnerica na samom kraju svog predavanja je pozvala sve one odgojno-obrazovne djelatnike koji se još nisu odvažili ući u eTwinning svijet neka to učine jer time samo dobivaju- ništa ne gube.

Snimka webinara https://youtu.be/wi0NEWd3i0Y

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr