eTwinning je zajednica škola u Europi

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Naši eTwinning projekti

Germanizmi predstavljeni voditeljima ŽSV-a

Autor: Tajana Tomoković, 20. 2. 2023.

Na međužupanijskom stručnom skupu za voditelje Županijskih stručnih vijeća učitelja i nastavnika engleskog i njemačkog jezika, održanom 20. veljače 2023. u Osijeku, učiteljica Tajana Tomoković predstavila je eTwinning projekt Germanizmi u materinskom jeziku kao primjer dobre prakse i suradnje na županijskoj razini.

Na stručnom skupu koji je okupio 17 voditelja ŽSV-a engleskog i njemačkog jezika iz svih slavonskih županija, pod vodstvom više savjetnice za engleski i njemački jezik, Izabele Potnar Mijić, prestavljali smo primjere dobre prakse i suradnje. U projektu Germanizmi u materinskom jeziku, učenici 6. razreda naše škole povezali su se i surađivali s učenicima 6. razreda Osnovne škole "Silvije Strahimir Kranjčević" iz Levanjske Varoši i njihovom učiteljicom Vesnom Ćupić. Po završetku projekta, učenici su se povezali video pozivom u Teamsu, jedni drugima predstavili aktivnosti iz projekta na njemačkom jeziku i pokazali ilustracije germanizama. Do suradnje sa školom iz Levanjske Varoši i učiteljicom Vesnom došlo je preko Županijskog stručnog vijeća učitelja njemačkog jezika Osječko-baranjske županije. Sve od početka suradnje do završetka i predstavljanja ovog eTwinning projekta, predstavljeno je na današnjem skupu kao primjer dobre prakse i suradnje na županijskoj razini.

Prezentacija

Učiteljica Tajana Tomoković

Voditeljica ŽSV-a učitelja njemačkog jezika OBŽ

« Svibanj 2024 »