eTwinning je zajednica škola u Europi

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Naši eTwinning projekti

100. DAN ŠKOLE U 1. RAZREDU

Autor: Tajana Tomoković, 13. 2. 2023.

Učenici 1. razreda MŠ ove su godine, po prvi puta, 8. veljače 2023. godine, obilježili 100. dan škole u sklopu eTwinning projekta 100. dan škole.

Stoti dan škole projekt je koji se obilježava tradicionalno u brojnim europskim zemljama. Na nacionalnoj razini devetu godinu za redom obilježava se ostvarujući glavni cilj projekta: okupiti učenike i učitelje osnovnih škola koji su spremni na međunarodnoj/nacionalnoj/lokalnoj/ razini kroz odabrane sadržaje obilježiti ovaj dan u školi. Dan je zamišljen kao dan bez školskih udžbenika kroz igre i međupredmetne korelacije i aktivnosti.

Održali smo integrirani dan na način da su učenici kroz vođene aktivnosti ostvarili obrazovno-odgojne ishode, razvili temeljne kompetencije te samostalnim i timskim radom razvili socijalne i građanske vještine, znanja i stavove na osobnoj i društvenoj razini.

Učenici su čitali slikopriču “Stoti dan škole”  te odgovarali na postavljena pitanja. Na taj smo način vježbali čitanje te oblikovanje rečenica. Učili smo pjevati himnu “100. dan škole” te smo igrali igru glazbene stolice. Rješavali smo matematičke zadatke (jedinice i desetice) slažući tornjeve kockica (10 kockica čini 1 stupac) te smo oblikovali broj 100 od tih kockica. Pravedno smo podijelili  100 bombona na 5 učenika. Odradili smo 10 opće pripremnih vježbi po 10 ponavljanja te se pokušali dodavati balonom 100 puta . Upoznali smo se s programom WordArt u kojemu smo stvarali oblake riječi u obliku broja 100.  Svaki učenik ukrasio je svoju krunu “Sto dana pametniji” te su je ponosno nosili cijeli dan. ”Flomasterom smo osmislili i nacrtali svoje čudovište “Stotko” te smo kredom i ugljenom crtali kako zamišljamo sebe kada budemo imali sto godina.  Učenici su na kraju dana bili jako sretni i zadovoljni te su uživali u obilježavanju 100. dana škole što nam pokazuju i odgovori u listiću za evaluaciju projektnih aktivnosti.

Kako smo se proveli možete pogledati na fotografijama u prilogu.

Učiteljica Suzana Hardi

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr