eTwinning je zajednica škola u Europi

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Naši eTwinning projekti

U svijetu likovnih umjetnika4/Art in my heart

Autor: Tajana Tomoković, 26. 5. 2022.

Učenici 4. razreda Matične škole ove su godine sudjelovali u jednom prekrasnom, zanimljivom i kreativnom eTwinning projektu U svijetu likovnih umjetnika 4/Art in my heart.

Cilj ovoga je projekta upoznati život, rad i djela likovnih umjetnika, upoznati osnovne boje i izvedene boje, uočiti i naučiti o čistoći boja, uočiti boje spektra koje nas okružuju u okolini i prirodi oko nas, prikazati crtom detalje te crtom oblikovati različite predmete. Također,  cilj  je stvoriti uvjete za stvaralački razvoj djece, razvoj njegovih umjetničkih i kreativnih sposobnosti u nerazdvojivom jedinstvu s odgojem duhovnih i moralnih osobina, razvoj inicijative, samopouzdanja i sposobnosti kreativnog izražavanja te oblikovanje u skladu s dobi, znanjem i vještinama iz područja likovne umjetnosti.

Učenici su na nastavi likovne kulture upoznali 6 likovnih umjetnika (James Rizzi, Alma Thomas, Pablo Picasso, Charles Mcgee, Mirna Sišul i Piet Mondrian). Pomoću slikokaza upoznali su se sa životom, radom i djelima tih umjetnika. O radu pojedinih umjetnika učenici su samostalno istraživali te po uzoru na njih stvarali svoje likovne radove. Upoznali su osnovne i izvedene boje, uočili o čistoći boja, uočili boje spektra koje nas okružuju u okolini i prirodi oko nas, prikazali crtom detalje te crtom oblikovali različite predmete. Učenici su ispunjavanjem evaluacijskog listića na Padletu prikazali kako im se projekt jako svidio te su napisali po uzoru na kojega likovnoga umjetnika im je bilo najzanimljivije raditi.

Povodom Dana škole organizirat ćemo javnu izložbu radova sudionika projekta u suradnji s učiteljicama Tajanom Vinić i Milicom Ivančić.

Naše radove možete pogledati u nastavku.

Učiteljica Suzana Hardi

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr