eTwinning je zajednica škola u Europi

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Naši eTwinning projekti

Na putu dobrote 3/On the path of kindness 3

Autor: Tajana Tomoković, 21. 1. 2022.

Učenici 4. razreda MŠ ove su godine sudjelovali u eTwinning projektu Na putu dobrote 3/On the path of kindness 3. Projekt je to koji potiče da u blagdanskim danima potaknemo kod učenika, odraslih i svih ostalih u zajednici potrebu dijeljenje dobrih i pozitivnih trenutaka. Cilj je projekta promocija vrijednosti dobrote kroz mjesec prosinac nizom aktivnosti kojima će se uočiti kako je potrebno samo pogledati oko sebe i uočiti što možemo promijeniti, podijeliti i učiniti drugačije. Projekt je aktivni dio sadržaja međupredmetne teme Građanskog odgoja i obrazovanja.

Razgovarali smo o dobroti te izradili popis naših dobrih djela koje planiramo ostvariti u mjesecu prosincu. U programu Wordart učenici su u parovima izrađivali oblake riječi na temu dobrote.

Izradili smo naš adventski kalendar kojega sam napunila slatkišima. Svaki dan po jedan je učenik otvarao vrećicu te dobio slatkiše koji su u njoj. U svakoj se vrećici nalazio po jedan zadatak kojega su trebali odraditi svi učenici. Iz čarobne kutije izvlačili smo tajnoga prijatelja - našeg anđela čuvara za kojega ćemo se moliti te činiti mu dobra djela. Tajnoga prijatelja na kraju projekta darivali smo malenim poklonom.

Na Večeri matematike pomagali smo svojim prijateljima pri rješavanju zadataka u kojima im je bila potrebna pomoć. Jako smo se dobro zabavili. Čitali smo božićne priče, pjevali božićne pjesme te pripremili čizmice za dolazak svetoga Nikole.

Hranili smo ptice stanarice koje u ovo hladno zimsko vrijeme jako teško pronalaze hranu. Izrađivali smo snježne pahuljice te ukrašavali našu učionicu. Obilježili smo dan osmijeha. Pričali smo šale jedni drugima te se nasmijavali međusobno.

Pospremali smo svoju sobu te pomagali roditeljima u obavljanju kućanskih poslova. Bili smo jako vrijedni! Zvali smo baku i djeda te im poručili da mislimo na njih i da ih volimo! Posijali smo i našu razrednu pšenicu o kojoj ćemo se brinuti!

S puno truda i ljubavi izradili smo božićne čestitke koje smo razmijenili s našim projektnim partnerima. Svaka dobivena čestitka zauzela je posebno mjesto u našim srcima, hvala svima koji su tome doprinijeli!

Organizirali smo i razrednu čajanku! Skupljali smo prehrambene i higijenske potrepštine za obitelji u potrebi. Izradili smo naše lance snjegovića, ukrasili ih i zabavili se!

Snimili smo točku za našu online božićnu priredbu. Zajedno s ostalim učenicima razredne nastave snimili smo video spot uz pjesmu Mije Dimšić: Cimet i čaj kojega možete pogledati klikom na sljedeću poveznicu:

Točka na božićnoj priredbi

Izvrsno smo se proveli i s nestrpljenjem iščekujemo sljedeću godinu i nastavak ovog prekranog projekta!

Učiteljica Suzana Hardi

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr