eTwinning je zajednica škola u Europi

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Naši eTwinning projekti

Volonterski projekti u PŠ Razbojište u školskoj godini 2021./2022.

Autor: Tajana Tomoković, 15. 10. 2021.

Razbojište, 9. listopada 2021.

Nova školska godina je započela. I traje. Već mjesec dana.

Zaokupljeni novim sadržajima, novim razredom i prijateljima sigurno kročimo u nove izazove.

A, nove izazove pronašli smo i u eTwinning projektima. U dogovoru za suradnju u projektima s vjeroučiteljicom Slavkom Đukić pomno smo odabrali projekte u kojima smo pronašli mogućnosti da se pokažemo uspješnim i odlučnim.

Ove godine odlučili smo sve svoje snage, mogućnosti i aktivnosti uložiti u pomoć potrebitima i drugima kojima je pomoć na bilo koji način potrebna. Zato smo se odlučili uključiti u dva projekta u kojima ćemo sve svoje zamisli moći i realizirati.

Kroz projekt „Na putu dobrote“ želja nam je da u blagdanskim danima potaknemo kod učenika, odraslih i svih ostalih u zajednici potrebu dijeljenje dobrih i pozitivnih trenutaka.
Autorica projekta je učiteljica Sandra Vuk, a cilj projekta je promocija vrijednosti dobrote kroz mjesec prosinac nizom aktivnosti kojima će se uočiti kako je potrebno samo pogledati oko sebe i uočiti što možemo promijeniti, podijeliti i učiniti drugačije i uključiti učenike u dobrotvorne aktivnosti, poput pripreme božićnih poklona za dobrotvorne organizacije. Partneri će predstaviti tradiciju iz svojih zemalja.

Projektom „Volontirajmo“ cilj nam je pripremiti učenike za suživot s drugima u zajednici te razvijati i poticati kvalitetan sustav vrijednosti i odgovornosti za zajednicu. Projektom će učenici razvijati empatiju i osjećaj solidarnost. Poticat će se na prepoznavanje potrebitih i na plemenito ponašanje. Autorice projekta su Aleksandra Gudlin Mićić i Inga Knežević.Ovim projektom ćemo uključivati učenike u volonterske aktivnosti škole i lokalne zajednice. Učenici će imati priliku izraziti svoje mišljenje i osjećati se odraslima.

Uključenost u volontiranje i civilno društvo u ranoj dobi podiže svijest djece i mladih da svi mi kao volonteri možemo značajno doprinijeti kvaliteti života drugih i našim zajednicama, a bez očekivanja bilo čega zauzvrat.

Učenici i učiteljice Ljubica Đurić i Silvana Šarić

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr