eTwinning je zajednica škola u Europi

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Naši eTwinning projekti

LJUBAV NAS VEŽE I SPAJA - EtW

Autor: Tajana Tomoković, 2. 7. 2021.

Ove školske godine 2020./2021. učenici KO 2./4. r. PŠ Stipanovaci uključili su se u jedan od etw projekata pod nazivom Ljubav nas veže i spaja. Budući da je ljubav smisao života te ona budi u nama plemenite osjećaje i opjevana je u mnogobrojnim pjesmama, dolazi u različitim oblicima nastojali smo probuditi osjećaj koji nas pokreće na akciju jer ljubav nikada ne prestaje. Razvojem potrošačkog društva dolazi do pomanjkanja duhovnih vrijednosti kod učenika. Upravo zato nastojimo kod učenika razviti strategije za mentalnu, tjelesnu, emocionalnu, socijalnu, duhovnu, osobnu i radnu brigu o sebi i drugima.

Zadanim projektnim aktivnostima pokušali smo kod učenika razviti socijalne osjetljivosti te potrebe pomaganja i uključivanja učenika u akcije za dobrobit zajednice, a posebno djece i starijih osoba. Provođenjem aktivnosti i zadataka pružili smo podršku jačanju mentalnog zdravlja djece tijekom i nakon COVID-19 te smo potaknuli razvoj kreativnosti i stvaralaštva u odgoju i obrazovanju, te organiziranje edukativnih, kreativnih i humanitarnih programa i radionica s ciljem senzibiliziranje djece o potrebama vršnjaka zahvaćenih elementarnim nepogodama. Svim ostvarenim zadacima  utjecalo se na poboljšanje kvalitete života i zdravlja djece koji su danas mali ljudi, a jednoga dana će postati odrasle osobe koje misle za bolje sutra.

Učiteljica: Monika Mužar – Kos

Link na provedene projektne aktivnosti:

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr