eTwinning je zajednica škola u Europi

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Naši eTwinning projekti

„Ein Bild sagt mehr als tausend Worte“ – Storytelling

Autor: Tajana Tomoković, 24. 6. 2021.

„Slika govori više od tisuću riječi“ – Pričanje priče

Učenici 7. a i 7. b razreda ove su školske godine sudjelovali u eTwinning projektu „Ein Bild sagt mehr als tausend Worte“ – Storytelling. Projekt je integriran u kurikulum, a projektne aktivnosti u nastavu njemačkog jezika kao izbornog. Cilj projekta je bio na jednostavne načine uz sliku približiti gramatičke i jezične strukture učenicima, a učenici su uz sliku stečena znanja primjenjivali u pisanju i govorenju. Jezik projekta je njemački. Učenici su ove školske godine nastavu pohađali po B-modelu (mješoviti), a projektne zadatke su rješavali za vrijeme on line nastave. Autorice projekta su Sylwia Szymanska iz Poljske i Tajana Tomoković iz Hrvatske. U projekt su se uključili i učenici iz Slovačke, Francuske, Italije i Turske, ali su zbog lock downa mnogi odustali od suradnje. Projekt su u potpunosti odradili naši učenici i učenici iz Italije pod vodstvom učiteljice Carle Asquini.

Tajana Tomoković

Učenici su pisali o sebi, svojoj obitelji, kućnim ljubimcima, školi, mjestu, domovini, hrani i sl. Svoje pisane radove su upotpunili slikom. U video konferenciji govorili su i predstavili svoj doprinos suradnji na projektu. U radu su koristili web alate i rado sudjelovali što potvrđuju rezultati evaluacije. Radujemo se novoj suradnji i novom projektu u novoj školskoj godini.

Projektne aktivnosti, video konferenciju, evaluaciju i diseminaciju projekta prikazujemo u wakelet kolekciji.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr