eTwinning je zajednica škola u Europi

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta.

Naši eTwinning projekti

100. dan u školi, 1.a razred MŠ Podgorač

Autor: Tajana Tomoković, 30. 3. 2021.

Lijepo li je jedan dan provesti u učenju i igri, bez udžbenika, a punih srca. Učenici 1.razreda MŠ Podgorač proslavili su svojih prvih 100 dana u školi.

Na početku rada pokušali smo procijeniti koliko traje 100 sekundi, a prebrojavanjem skupova po 10 slova naučili smo koliko je 100. Osvrnuli smo se na naših prvih 100 dana provedenih u školi i napravili lentu vremena s nama dragim događajima.

Za pravu proslavu načinili smo i krune "100 dana pametniji/a".

Zatim smo zajedničkim snagama sagradili kuću od sto riječi, čiji vrt broji sto cvjetova na kojima smo riješili isto toliko matematičkih zadataka.

Slagali smo kulu od sto plastičnih čaša te građevine od sto lego kocki.

Na satu tjelesne i zdravstvene kulture uradili smo sto vježbi.

Na satu likovne kulture zamišljali smo kako ćemo izgledati kada budemo imali sto godina i to predočili na papir.

Evaluirali smo današnji dan te kućama krenuli s osmijehom na licima i priznanjima u rukama - priznanjima za sav uloženi trud i rad tijekom prvih 100 dana školovanja.

Učiteljica Milica Ivančić

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr