Naši eTwinning projekti

eTwinning projekt Safer Internet Day 2022

Autor: Tajana Tomoković, 25. 4. 2022.

Učenici 1. razreda naše Područne škole Budimci ove su školske godine po prvi put sudjelovali u eTwinning projektu Safer Internet Day 2022. Sljednik je to prošlogodišnjeg projekta istoimenog naziva. To je međunarodni projekt koji je okupio 93  projektna partnera. Projekt ima nekoliko bitnih ciljeva: učenici su surađivali u online okruženju, pronalazili i vrednovali informacije, formulirali pretragu na internetu na način da izbjegnu neželjene sadržaje, prepoznavali i razlikovali dezinformacije i lažne vijesti kao i prepoznavali vrste elektroničkog nasilja.

Radni postupak trajao je od prosinca 2021 koji je započeo zajedničkim online sastankom svih projektnih partnera pa do kraja ožujka 2022. Glavni dio projekta ipak se odvijao u veljači kad slavimo Dan sigurnijeg interneta. Tada su projektni partneri zajedno proslavili Dan sigurnijeg interneta na razne načine i to prikazali ostalim projektnim partnerima na videokonferencijama i predstavivši sve svoje aktivnosti na zajedničkom Twinspace-u projekta. U projektu su nastali i konačni proizvodi kao rezultat uske suradnje projektnih partnera pa je važno spomenuti suradničku izradu kviza, stvaranje zajedničkog loga projekta, projektne videozapise koji su nastajali tijekom provedenih aktivnosti u razredima projektnih partnera. Na samom kraju projekta provedena je evaluacija te su rezultati zajedničke evaluacije prikazani na zajedničkom Twinspace- u.

Prvašići su bili aktivni sudionici pod vodstvom svoje učiteljice i spremno se raduju sljedećoj školskoj godini i nastavku projekta.

Učiteljica Patricija Hercog

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr