Naši eTwinning projekti

SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA 2 / SPACE WEEK

Autor: Tajana Tomoković, 7. 7. 2021.

Svjetski tjedan svemira 2 je međunarodni eTwinning projekt čiji je cilj bio približiti učenicima udaljena prostranstva svemira. Svjetski tjedan svemira diljem svijeta se tradicionalno obilježava u prvom tjednu mjeseca listopada 4.-10. listopada. Tako su se učenici KO 2./4. razreda iz PŠ Stipanovaca u ovaj eTw projekt uključili odmah početkom školske godine kao nastavak na prošlogodišnji projekt Mjesečeve zgode. Zadanim projektnim aktivnostima učenici su upoznavali Mjesec kao nebesko tijelom te svemir kao nebesko prostranstvo koje nismo u mogućnosti posjetiti.

Nastojali smo upoznati učenike sa Apollom 11, svemirskom misijom koja je  dovela prve ljude na Mjesec te sa prvim letom ljudi na Mjesec i njegovim posljedicama na cijeli ljudski rod. Učenici su istraživali kako se astronauti pripremaju za svoju misiju i kako žive izvan svog planeta te su zajedničkim kreativnim istraživačkim aktivnostima naučili nove pojmove o planetima, galaksijama, satelitima i meteorima. Kombinirajući različite metode i oblike rada pokušali smo potaknuti razvoj dječje znatiželje, kreativnost i maštovitost. Zadanim projektnim aktivnostima učenici su stvarali modele planeta, prikupljali su podatke o raznim terminima vezanim uz svemir, stvarali su planete iz mašte te su  pokazali Galaksiju kroz razne umjetničke tehnike. Učenici su proširili svoje znanje dodatnim sadržajem koji će biti dodan tijekom stvaranja projekta te su kroz različite materijale upoznali neobičan svijet koji nas okružuje izvan našeg planeta.

Učiteljica: Monika Mužar – Kos

Link na provedene aktivnosti:

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr