Naši eTwinning projekti

NA PUTU DOBROTE 2/ON THE PATH OF THE KIDNESS 2

Autor: Tajana Tomoković, 21. 6. 2021.

Ove školske godine učenici PŠ Stipanovci uključili su se po drugi puta u projekt Na putu dobrote 2 autorice Sandre VUK. Cilj ovog projekta je promocija vrijednosti dobrote tijekom cijele školske godine nizom aktivnosti kojima će se uočiti kako je potrebno samo pogledati oko sebe i uočiti što možemo promijeniti, podijeliti i učiniti drugačije. Ovim projektom nastojalo se učenike potaknuti da u blagdanskim danima nastoje u zajednici osvijestiti potrebu dijeljenja dobrih i pozitivnih trenutaka. Zadatak učenika u ovom projektu je uključiti učenike u dobrotvorne aktivnosti, poput pripreme božićnih poklona za dobrotvorne organizacije.

Uključili su se u nekoliko humanitarnih akcija kojima su pružili pomoć. Učenici su osobito bili aktivni tijekom mjeseca prosinca kada su organizirali brojne akcije solidarnosti na djelu i time pomogli osobama u potrebi u mjesecu darivanja. U mjesecu prosincu odradili smo humanitarnu akciju pod geslom Čitam-dam-sretan sam kojom smo odlučili pomoći jednoj maloj područnoj školi i učenicima kojima nedostaju knjige za čitanje. Uz pomoć knjižničarke naše škole prikupili smo nekoliko lektirnih djela i časopisa koje smo poslali učenicima jedne područne škole. Na ovaj način pomogli smo učenicima jedne područne škole i učinili dobro djelo. Predviđenim aktivnostima potaknuli smo i zajednicu da se priključi sudjelovanju. Učenici su tijekom cijele školske godine kroz obilježavanje važnih datuma pomagali onima kojima je pomoć bila potrebna. Potaknuti nemilim događanjima prisjetili smo se kako je djeci koja su ostala bez svoje omiljene igračke, dekice ili su samo željni mirnog sna ili pokojeg slatkiša. Pomisao na tu dječicu navela nas je da učenici osmisle i organiziraju akciju ″Malena srca″ za velika djela″ te na taj način pomognu učenicima svoje dobi i olakšaju ovo za njih izuzetno teško razdoblje.

Realizacijom ovog projekta i svih zadanih projektnih zadataka povećali smo svijest među učenicima o tome kako mogu napraviti promjenu u svijetu počevši od sebe i dijeljenja onoga što imaju prema drugima. Razlika počinje s ljubavlju prema sebi, a zatim širenjem dobrote.

Link na sve odrađene aktivnosti:

Učiteljica: Monika Mužar - Kos

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr