Naši eTwinning projekti

MEMENTO PRIJATELJSTVA 7

Autor: Tajana Tomoković, 21. 6. 2021.

Učenici OŠ Hinka Juhna Podgorač, PŠ Stipanovci, KO 2./4.r. prvi puta su se uključili u ovaj projekt početkom školske godine. Ovim projektom nastojali smo da učenici kroz niz aktivnosti stječu znanje o sebi, razumiju svoje emocije, razvijaju odgovornost prema sebi i drugima. U ovom projektu učenici su usvajali i njegovali kroz razne poticajne situacije i aktivnosti: temeljne humane vrijednosti kao što su prijateljstvo i nenasilje, pravednost i empatija. Učenici su primjenjivali dječja prava u svakodnevnom životu i naučili su preuzimati odgovornost u svakodnevnom životu.

Tijekom ostvarivanja radionica osvijestili su najvažnija prava i obveze koje imaju kao učenici te su naučili kako se ponašati se u skladu s njima. Nakon svih projektnih zadataka učenici su osvijestili da prava i obveze koje imaju kao učenici jednako pripadaju svakome drugom učeniku bez obzira na spol, nacionalnu ili vjersku pripadnost, sposobnost i imovinsko stanje. Brojnim aktivnostima učenike se poticalo na važnost održavanja osobne higijene, važnost postupaka za očuvanje prostora, predmeta i okoliša, te na pokazivanje odgovornost za održavanje čistoće u razredu i školi. Učenici su izradili brojne poticajne plakate o svojim pravima i obvezama unutar razredne zajednice, a za osobne potrebe svoj Memento prijateljstva. Nakon svih ostavrenih zadataka učenici su potpisali ugovor o mementu prijateljstva kojeg će se pridržavati jedni prema drugima.

Realizaciju naših aktivnosti možete pogledati na sljedećem linku:

Učiteljica: Monika Mužar- Kos

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr