Naši eTwinning projekti

Pusni običaji naših krajeva

Autor: Tajana Tomoković, 15. 2. 2021.

Poklade su, poklade su,

Milo janje moje,

Barem da su , barem da su,

U godini troje!

Učenici 2. i 4. razreda bili su dio veselog pokladnog projekta „Pusni običaji naših krajeva“. Autorice projekta su učiteljice Daliborka Rotar i Milana Vukelić, a svrha projekta je poticati kod učenika ljubav prema njegovanju tradicije i kulture svoga kraja, kao i krajeva drugih naroda.

Tijekom projekta učenici su istraživali o pokladnim običajima Razbojišta. Intervjuirali  su svoje roditelje i sumještane koji su  s njima podijelili zanimljive informacije i fotografije. Kao rezultat našeg istraživačkog rada, nastala je  e knjiga koju možete prolistati.

Osim istraživanja, učenici su crtali maske, izrađivali plakate te pozivnice za Ples pod maskama. Čitali su i pjevali karnevalske pjesme, izrađivali te igrali karnevalske kvizove,  maskirali se te pripremali za završnu videokonferenciju. Na završnoj videokonferenciji predstavili su naše pokladne običaje školama partnerima u projektu. Tako su za našu Ancikredlu i pokladno jahanje čuli u Rijeci, Kastvu i Čazmi, a mi smo se upoznali sa zvončarima i zanimljivim karnevalskim običajima drugih krajeva RH.

Osim istraživanja, učenici su crtali maske, izrađivali plakate te pozivnice za Ples pod maskama. Čitali su i pjevali karnevalske pjesme, izrađivali te igrali karnevalske kvizove,  maskirali se te pripremali za završnu videokonferenciju. Na završnoj videokonferenciji predstavili su naše pokladne običaje školama partnerima u projektu. Tako su za našu Ancikredlu i pokladno jahanje čuli u Rijeci, Kastvu i Čazmi, a mi smo se upoznali sa zvončarima i zanimljivim karnevalskim običajima drugih krajeva RH.

Učiteljica Ljubica Đurić

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr