Naši eTwinning projekti

Webclassroom / Webučionica 2.0.

Autor: Tajana Tomoković, 4. 1. 2021.

Webučionica 2 je eTwinning projekt koji je nastavak prošlogodišnjeg projekta.

Projekt Webučionica prošle je godine dobio oznaku kvalitete. Učenici 4. razreda PŠ Budimci izuzetno su ponosni na svoje sudjelovanje prošle školske godine jer su puno naučili tijekom prošle školske godine a ove žele kao aktivni sudionici projekta dalje žele učiti i nadograđivati svoje znanje u korištenju IKT.

Webučionica je projekt stjecanja digitalnih znanja i vještina uz niz webinara formiranih u obliku korak po korak pristupa. Krajnji cilj je razvoj digitalnih vještina kod učitelja i učenika. U sklopu Webučionice ostvarivali bi se i duža stručna tematska usavršavanja. Autorice projekta navode CILJ projekta- poticati učitelje i učenike na razvoj informatičko-komunikacijskih kompetencija, komunikaciju na materinskom jeziku, učiti ih kako učiti, razvijati socijalne i građanske kompetencije, razvijati poduzetnost i inicijativnost. SVRHA projekta je korištenjem informacijsko-komunikacijskih tehnologija prenijeti stečena znanja na učenike i razvijati kod učenika digitalne kompetencije. Razvijati i koristiti informatičke kompetencije u različitim situacijama. Ova školska godina drugi je ciklus ovog hvalevrijednog međunarodnog projekta u kojem se mi sudionici ove školske godine ovisno o stupnju predznanja uključujemo u stvaranje digitalnog sadržaja u različitim web 2.0. alatima. Završni cilj je da učenici budu osposobljeni sami stvarati određeni digitalni sadržaj i da znaju svoj proizvod predstaviti drugim partnerima u projektu. U drugom polugodištu očekuje nas posebno obilježavanje Dana Sigurnijeg Interneta kao osnovice pravilnog korištenja digitalnih sadržaja i prisustva na mreži.

Učiteljica Patricija Hercog

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr