Naši eTwinning projekti

WEBUČIONICA U PŠ STIPANOVCI

Autor: Tajana Tomoković, 16. 7. 2020.

WEBUČIONICA je međunarodni projekt  koji će obuhvaća teme NPiP-a učenika nižih razreda osnovne škole. U ovaj projekt uključili su učenici naše područne škole KO 1./3. raz PŠ Stipanovci (učiteljica Monika Mužar – Kos). Webučionica je autorski projekt učiteljice Sandre Vuk. Učenici su bili aktivni sudionici nastavnog procesa putem kojeg su prikupljali i obrađivali podatke te ih predstavljali u web alatima primjerenim njihovom uzrastu. Putem odabranih tema NPiP ( Moj zavičaj, Naša prava i dužnosti, Pravilna prehrana…) učenike smo se poticali na komunikaciju na materinskom jeziku, učili ih kako učiti, razvijali socijalne i građanske kompetencije, razvijali poduzetnost i inicijativnost.

Prema zadanim aktivnostima u projektu učenici su surađivali s učiteljicama i učenicima iz više škola iz cijele Hrvatske putem videokonferencija. Istraživali su web 2.0 alate koje mogu učenici sami koristiti za izgradnju relevantnog sadržaja te su na taj način interaktivno sudjelovati u nastavnom procesu primjenjujući informatičku tehnologiju. Učenici su naučili koristiti 10- ak alata koje mogu samostalno primjenjivati u svome radu. Nastavne sadržaje iz pojedinih nastavnih predmeta učenici su prikazali interaktivnim igrama ili zapisima u naučenim 2.0 web alatima. Aktivnosti u ovom projektu učenicima su se posebno svidjele jer su naučeno mogli primijeniti i pokazati putem IKT-a.

Učiteljica: Monika Mužar - Kos

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr