Naši eTwinning projekti

The beauty of my homeland - Ljepote moje domovine

Autor: Tajana Tomoković, 11. 6. 2021.

Ove školske godine učenici 4. razreda PŠ Budimci:  Marija, Ognjen, Luka, Siniša, Zvonimir, Lucijana, Paola i Antonia aktivno su bili uključeni u međunarodni projekt The beauty of my homeland/ Ljepote moje domovine. Projekt je to autorica iz Hrvatske, učiteljica Ivane Bašić i Lidije Hatadi. Učenici su skupa sa 140 učitelja različitih zemalja svijeta proučavali ljepote svoje domovine te dijelili iskustva s projektnim partnerima.

Kroz mnogobrojne aktivnosti u ovom projektu učenici su kroz razna područja saznali o ljepotama svoje domovine Hrvatske i upoznali ostale projektne partnere sa ljepotama svoga slavonskog kraja. Učenici su razvijali odgovorno ponašanje prema nasljeđu naših predaka i razvijali ljubav prema domovini. Međusobno su komunicirati putem videokonferencije i TwinSpace-a projekta kako bi što bolje upoznali ljepote krajeva svih projektnih partnera ali i predstavili svoj dio domovine drugima. Učenici su razvijali toleranciju i međusobno poštivanje za aktivno sudjelovanje u predstavljanju svoga kraja i države. Zanimljiva je činjenica da smo kroz projekt mnogo naučili o ostalim državama sudionicima: Albanija, Armenija, Bih, Bugarska, Grčka, Latvija, Mađarska, Poljska, Rumunjska, Sjeverna Makedonija, Slovenija, Turska i Tunis. Komunicirali smo s učenicima i učiteljima putem twinspace-a projekta, putem zatvorene FB grupe projekta, u inboxu eTwinning platforme, videokonferencijama. Očekivani rezultati projekta su se i ostvarili. Učenik na kraju prepoznaje i opisuje osobitosti svoje domovine te uočava razlike između zavičaja RH i drugih zemalja; opisuje ulogu, utjecaj i važnost povijesnoga nasljeđa te prirodnih i društvenih različitosti domovine na razvoj nacionalnoga identiteta; uči promatranjem i istraživanjem; uči samostalno i kroz suradnju s drugima te koristi izvornu stvarnost i literaturu kao izvore informacija. Veselimo se sljedećoj školskoj godini i nastavku projekta.

Učiteljica Patricija Hercog

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr