Naši eTwinning projekti

DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2021. /SAFER INTERNET DAY 2021.

Autor: Tajana Tomoković, 2. 4. 2021.

Ove školske godine učenici KO 2./4. R. PŠ Stipanovci uključili su se eTwinning projektu Dan sigurnijeg interneta 2021./Safer Internet Day 2021. Na ovaj način učenici su se uključili u internacionalnu akciju povodom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta. Osnovni cilj ove akcije bio je poticanje i promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe tehnologije i mobilnih uređaja kako među mladima i djecom, tako i među samim roditeljima. Budući da je vrijeme u kojem živimo doba neizbježnog korištenja digitalne tehnologije potrebno je učenike poučiti kako internet i ostale aplikacije koristiti na siguran način.

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta pokrenuto je 2004. godine, a provodi se u više od 140 zemalja s ciljem promicanja i poticanja sigurnijeg i odgovornijeg korištenja tehnologije i mobilnih uređaja među djecom, mladima, ali i odraslima. Ove se godine Dan sigurnijeg interneta održava 9. veljače. Tako su i učenici 2./4. razreda obilježili taj dan zanimljivim aktivnostima. Aktivnosti smo započeli gledanjem video materijala: CYBERBULLYING: POSTOJI IZLAZ! na web stranici Udruge Korak po korak, a potom smo razgovarali o elektroničkom nasilju, pogledali poster s Neticinim savjetima, razgovarali, komentirali i zaključili da  treba slijediti savjete kako bi uvijek bili sigurni na internetu. Izradili smo piktograme najpoznatijih aplikacija ne internetu te smo istaknuli na što sve treba paziti kako bi što sigurnije koristili Internet. Istražili smo što je to e-nasilje te koje su prednosti i mane interneta. Na panou smo ispisali najvažnije poruke za sigurnost na internetu i maštovito ih oslikali. Koristili smo spomenute on line aplikacije te smo izradili digitalni bonton koja nas uči kako biti siguran na e-mrežama. Ovim aktivnostima osvijestili smo kako se sigurno ponašati i zaštiti na on line mrežama. Naše aktivnosti u projektu prikazali smo u videu.

Učiteljica Monika Mužar - Kos

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr