Naši eTwinning projekti

Uz čitanje riječi rastu

Autor: Tajana Tomoković, 2. 10. 2020.

Čitanje je jedna od najvažnijih čovjekovih vještina koju je potrebno neprestano razvijati kroz cijeli naš život. Budući da mnogi mnogi učenici danas smatraju kako je čitanje dosadno te da knjige čitaju samo asocijalni ljudi i oni koji nemaju puno prijatelja, zapravo uvelike griješe. Broj nepismenih ljudi je danas puno manji nego prije, no još uvijek ima osoba koji ne znaju čitati i pisati. Čitanje u mnogim primjerima pozitivno utječe na nas ljude i pridonosi kako intelektualnom tako i fizičkom zdravlju. Čitanjem zapravo svakodnevno naučimo nešto novo, proširujemo rječnik te nas  čitanje čini boljim osobama. To su samo neke od spomenutih tvrdnji koje dobivamo čitanjem, no ima ih dakako puno više. Potaknuta ovim idejama i vještinom čitanja koja je uvelike zapostavljena u današnje doba kada smo okruženi modernim tehnologijama, naša učiteljica Monika Mužar – Kos u suradnji sa učiteljicama iz OŠ Ladimirevci, Ljiljanom Marinjak i Marijom Bulut – Lukačević , osmislila je međunarodni eTwinning projekt pod nazivom Uz čitanje riječi rastu / Words grow by reading. Projekt je namijenjen učenicima od 1. do 8. razreda osnovne škole, a provodit će se tijekom cijele školske godine 2020/2021.

Cilj projekta je približiti djeci čitanje knjiga te time izgrađivati kulturu čitanja, razvijati čitalačku vještinu učenika i njihovo kritičko mišljenje. Kroz naviku čitanja i promišljanja različitih vrsta književnih dijela utjecati na cjeloživotno obrazovanje učenika. Poticati radost čitanja, uvoditi u čitanje, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za samostalno posuđivanje i čitanje knjiga i time utjecati na izgrađivanje svestrane stvaralačke osobe razvijenih sposobnosti čitanja, izražavanja, doživljavanja i vrednovanja književnih djela. Čitanjem razvijati kulturu provođenja slobodnog vremena.

Više o samom projektu:

Svi zainteresirani učitelji i učenici su dobrodošli te se veselimo zajedničkoj suradnji na projektnim aktivnostima.

Učiteljica: Monika Mužar - Kos

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr