Autor: Maja Milinković, 17. 11. 2019.

I ove su školske godine učenici naše škole sudjelovali na međunarodnom online natjecanju Dabar Natjecanje je održano od 11. do 15. studenog 2019. godine na CARNet-ovom sustavu MOOC uz obavezno korištenje AAI@EduHr elektroničkog identiteta.

Organizatori natjecanja za Republiku Hrvatsku su udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visoko učilište AlgebraCARNet, a u našoj školi učiteljica informatike Maja Milinković i učiteljica matematike Maja Benak, te učiteljice razredne nastave: Ljubica Đurić, Suzana Hardi i Patricija Hercog.  Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Natjecanje se organizira u 5 kategorija: MikroDabar (1. i 2. razred OŠ), MiliDabar (3. i 4. razred OŠ), KiloDabar (5. i 6. razred OŠ), MegaDabar (7. i 8. razred OŠ) i  GigaDabar (za učenike svih razreda srednje škole).

Neovisno o kategoriji, učenici su rješavali 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Sudjelovanje za sve učenike, učitelje i škole u potpunosti je bilo besplatno. Kako bi se pomoglo učiteljima i učenicima da se pripreme za natjecanje, organiziran je i probni kolegij PseudoDabar koji je dostupan nakon prijave s AAI@EduHr korisničkim identitetom putem poveznice .

Nakon što su riješili zadatke i popunili anketu, učenici su  osvojili Dabrovu značku i diplomu.

Učenik Antonio Vidačić dobio je zlatnu diplomu tj. nalazi se u 10% najuspješnijih natjecatelja. Čestitamo!!!

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr