Autor: Maja Benak, 25. 6. 2019.

U utorak 18. lipnja 2019. godine učenici 7.a i 7.b razreda OŠ Hinka Juhna Podgorač krenuli su na dugo očekivanu ekskurziju u organizaciji Orion tours d.o.o putničke agencije. Pet dana prošla su kao da je bio jedan uz nezaboravno iskustvo i lijepo druženje.

Na put je krenulo 20 učenika u pratnji svojih razrednica – Martine Jantoš i Maje Benak te Jasmine Glavaš, pomoćnice u nastavi učenici Lani Fišer. Krenuli smo u ranim jutarnjim satima s usputnim zaustavljanjima za okrjepu i odmor. Na putovanju smo se zabavili i družili s učenicima iz OŠ Milka Cepelića Vuka te OŠ Luka Botić Viškovci.  Oko 13:30 stigli smo u Memorijalni centar „Nikola Tesla“ Smiljan gdje smo vidjeli rodnu kuću Nikole Tesle, multimedijalni centar te Teslin muzej s mnoštvom izuma. Ovaj posjet je ostavio poseban dojam na učenike.  Nakon razgledavanja, uputili smo se dalje do odredište kamo smo stigli oko 17 sati. Uslijedilo je upoznavanje  turističkog naselja Margrita Maris  i smještanje u sobe te  kratki obilazak grada Sv. Filip i Jakov. Sljedećih smo dana uz pratnju stručnog vodiča razgledali Zadar, Nacionalni park Krku, grad Šibenik te Biograd na Moru. Učenici su mogli vidjeti mnoge znamenitosti Lijepe naše: kalelargu, morske orgulje, pozdrav suncu, Trg pet bunara, crkvu Sv. Donata, crkvu Sv. Stošije, katedralu Sv. Jakova, staru gradsku jezgru Šibenika i mnoge druge ljepote. Sudjelovali su u raznim sportskim i zabavnim natjecanjima, kao i na plesu u discu. Ekskurzija je bila zanimljiva, zabavna, lijepa i poučna, a ono što uvijek ostaje u sjećanju nova su prijateljstva i poneke ljubavi koje ni vrijeme nikada ne izbriše. Kući smo stigli u subotu oko 21 sat.

Maja Benak

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr