Autor: Tajana Tomoković, 19. 2. 2020.

U petak, 14.veljače u našoj je školi obilježen dan svetog Valentina  što je ujedno i crkveni god u Podgoraču. Nastava je održana u prijepodnevnoj smjeni, a učenici su izrađivali srca, narukvice prijateljstva, pisali pjesme, plesali, ukrašavali školu itd. Pristigle fotografije, kolaži i videa najbolje će pokazati što su vrijedni učenici radili.

Love is in the Air: Valentine's Day at our school/Valentinstag in unserer Schule Valentinovo u našoj školi Kao i svake godine , u našoj je školi obilježen dan Svetog Valentina koji je ujedno i zaštitnik općine Podgorač. Kao dio eTwinning događaja pod nazivom Love is in the Air: Valentine's Day at our school/Valentinstag in unserer Schule, učenici 5. do 8. razreda sa svojim učiteljicama stranih jezika J. Baričević Momočilović, M. Jantoš. J. Subjak i T. Tomoković pisali su pjesme na temu ljubavi na engleskom i njemačkom jeziku. Iako im se najprije činilo nemoguće da stvaraju pjesme na stranom jeziku, prepustili su se inspiraciji tu su stotine i stotine ljubavnih stihova poletjeli našom školom. Svi radovi su objedinjeni na izložbi pod nazivom Love is in the Air. Učenici su također pisali pisma svojim simpatijama i prijateljima te su s nestrpljenjem iščekivali Valentinovo. Među brojim pismima u kutiji, pronašlo se pokoje i za učiteljice.

Razbojište, 14.2.2020.

Mjesec ljubavi došao je ove godine ogrnut proljetnom toplinom sunca kao da nismo više u zimi. Probudio je u nama želju za igrom u prirodi i kao svake godine raznježio naša srca dolaskom Valentinova – Dana zaljubljenih.

Odlučili mi i naše učiteljice učiniti ga nekako posebnim ove godine, nekako novim, zabavnijim.

Vodeći se starom poslovicom „Složna braća kuću grade“ osmislili smo niz aktivnosti kojima smo željeli pokazali da razumijemo svako zaljubljeno srce. A naša vjeroučiteljica Slavka već u četvrtak započela je to „razumijevanje“ izradom prekrasnih čestitki koje prikazuju zaljubljene životinje.

Uz smijeh smo izrađivali sove, ribice, slonove, kornjače… koje su različitim srcima na sebi zračili ljubavlju.

Petak smo započeli pjesmom i plesom na temu ljubavi. Zagrijali mi naša tijela i dušu lijepim emocijama te ih utkali u „narukvice prijateljstva“ naše učiteljice Njemačkog jezika Tajane. Uloživši veliki trud savladali smo tehniku izrade i začas su narukvice zablistale na našim  rukama.

Zablistale su nakon toga i radionice činkvine na crvenom papiru kod učiteljice Ljubice koje su opjevavale ljubav i zaljubljene crne mačke na likovnim platnima kod učiteljice Silvane.

Na zajedničkoj radionici izrađivali smo licitarska srca kojima smo ukrasili našu blagovaonicu.

Ovaj prekrasan integrirani dan završili smo plesom s balonima poslije kojeg smo izmijenili izrađene čestitke.

Valentinovo je u punom sjaju zablistalo u našoj školi i našim srcima!

Link za izradu narukvice prijateljstva https://www.youtube.com/watch?v=LzhqEVisy6E

Učenici i učiteljice PŠ Razbojište

BUDIMCI - Svake godine na poseban način u školi obilježavamo Valentinovo ili Dan zaljubljenih. Proslava Valentinova je već tradicija škole u kojoj sudjeluju učenici naše škole. Ove smo godine prigodnim radionicama i plesom srdaca obilježili ovaj dan. Likovna skupina 4. Razreda PŠ Budimci izradila je ukrase. Izrađivali su jednostavniji valentin u stilu quillinga. Potrebne su im bile  baze za kartice od kartona, crvene i zelene papirnate trake, ljepilo i strpljenje. Ovo Valentinovo će dugo biti zapamćeno svakome od njihLjubavni sandučić izradili su učenici uz pomoć učiteljice. U učionici našeg razreda postavljena je kutija u koju su učenici ubacivali pisma svojim simpatijama. U dva tjedna u kutiju je ubačeno mnogo pisama i papirića s porukama. Na dan Valentinova „poštar“ je pisma podijelio po razredima.

VALENTINOVO – U PŠ STIPANOVCIMA

I ove godine učenici PŠ Stipanovci obilježili su blagdan općine i crkveni god mjesta prigodnim aktivnostima. Budući da je veljača mjesec ljubavi, povjerenja i darivanja odlučili smo isprobati sve te vrijednosti. Tradicionalno smo pripremili sandučić povjerenja u koji inače tijekom cijele ulažemo sve naše želje i ideje, no ovaj puta smo mu dodali novo ruho i novi naziv ZALJUBLJENI SANDUČIĆ. U njega su marljivo pristizala vruća pisma i poruke koje su punile naš zaljubljeni sandučić iz dana u dan. Proučili smo tko je napisao najstariju čestitku za Valentinovo i naučili tko je bio KARLO ORLEANSKI. Naučili smo zašto je simbol Valentinova čarobna strjelica rimskog boga KUPIDA. Po uzoru na sadržaje koje smo istražili izradili smo i napisali zanimljive ljubavne čestitke koje smo uputili posebnim osobama. Izradili smo i čarobna ljubavna srca od gipsa koje smo si međusobno poklanjali. Ono što smo naučili smo prikazali u obliku e-materijale u wordartu i sway. Na kraju smo se zabavili plesom srdaca koji nas je posebno razveselio jer smo otkrili nove ljubavi u našem razredu.

Link na e- materijale: https://sway.office.com/U527lndhTjF9i39t?ref=Link&loc=play

Učiteljica: Monika Mužar - Kos

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr