Priredba za roditelje povodom završetka školske godine u Razbojištu

Autor: Tajana Tomoković, 19. 6. 2019.

Lipanj… Vruć, pun mirisa procvalih lipa, škola polako broji zadnje dane nastave, a učenici posljednjim snagama odrađuju svoje školske obveze. Učenici naše škole tijekom ovih zadnjih dana marljivo su i strpljivo pripremali završnu priredbu za roditelje i sve dobrodošle goste. Ove godine zbog broja učenika i nedovoljnog prostora u školi odlučili smo završnu priredbu održati u DVD-u Razbojište.

I ovaj put roditelji su vrlo rado pridonijeli organizaciji priredbe, te pomogli svojim radom i materijalnim sredstvima pridonijeti da priredba uspije. Na roditeljskom sastanku dogovorili smo i zajedničku roštiljadu poslije priredbe. Vrlo brzo smo dogovorili što nam je potrebno, tko će što donijeti, odredili roštilj majstore (Đurić, Ostopanj)… Naša draga bivša mama, Milijana Varga, bila je zadužena za izradu potrebne kostimografije. Ona svake godine dobrovoljno i od srca odradi za nas ovaj dio priprema. Izrađenim pozivnicama najavili smo i pozvali drage nam osobe na ovaj svečani događaj. Toga dana 12.6. srijeda prostorije DVD-a Razbojište bile su pune dragih nam ljudi, a naša srca puna želja da se pokažemo u najboljem izdanju. Na maloj seoskoj pozornici izmjenjivale su se naše pjesme o ljubavi, recitirale šaljive pjesme, izvodili skečevi o školskim događajima, igrokazi o prascima i mačkama, a plesalo se na glazbu osamdesetih. Posebno dirljiv je bio završni govor učenika 4.razreda koji su se opraštali od svoje učiteljice Ljubice, te koji je uspio izmamiti suze svih prisutnih. Ovo lijepo druženje završili smo za stolom punim pripremljenih delicija uz razgovor o zasluženom ljetnom odmoru za sve nas.

Učiteljice Silvana Šarić i Ljubica Đurić

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr