ODGOJNO-OBRAZOVNI DJELATNIK-NOSITELJ PROMJENA

Autor: Tajana Tomoković, 15. 9. 2019.

OŠ Hinka Juhna Podgorač predstavila se na Stručno – znanstvenoj konferenciji u Splitu sa primjerom dobre prakse u nastavi. Učiteljica Monika Mužar – Kos predstavila je našu školu na Ljetnoj školi HPKZ-a OSDŽ ostvarenim rezultatima na realizaciji eTwinning projekta: "Upoznajmo Hrvatsku".

Ovaj projekt nastao je povodom europske godine kulturne baštine čiji je cilj bio proširiti učenikovo znanje o različitim krajevima naše domovine. Autorica ovog projekta je učiteljica  OŠ Jurja Dobrile u Rovinju, a učenici 1./3. r. PŠ Stipanovci i njihova učiteljica Monika uključili su se u ovaj projekt još početkom školske godine kao jedini sudionici iz naše županije. Projekt ja trajao cijelu školsku godinu. Zadatak je bio osmisliti i izraditi kulturološku kutiju koja je predstavljala našu županiju. Kutija je sadržavala razglednicu županijskog središta, riječi zavičajnog govora, tradicionalnu kuharicu i jelovnik, slikovnicu prepričanu zavičajnim govorom i još puno toga…) U projekt je bilo uključeno 9 škola iz 9 različitih županija naše domovine. Zahvaljujući bogatom sadržaju i kvaliteti ovog projekta dobili smo priliku predstaviti ga kao primjer dobre prakse na Ljetnoj školi u Splitu.

Prikazom rada na ovom projektu učiteljica Monika Mužar – Kos pokušala je istaknuti da su učenici timskim radom uz poticajno radno okruženje istraživačkim pristupom u nastavi razvijali svoje kreativno mišljenje i na taj način predstavili svoj zavičaj te upoznali različite udaljene krajeve naše domovine. Sudjelujući na ovom projektu učenici su dobili neprocjenjivo blago, a to su kulturološke kutije od kojih svaka zasebno predstavlja određeni  dio naše domovine. Na taj način dobili smo izvorno nastavno sredstvo koje učenicima sudionicima na projektu, a i ostalim učenicima cijele naše škole služi kao edukativni nastavni materijal. Učenicima sudionicima na ovom projektu bilo je veliko zadovoljstvo predstaviti kraj iz kojeg dolaze sa svim njegovim specifičnostima.

Učiteljica: Monika Mužar - Kos

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr