Maškare su i ludi su dani

Autor: Tajana Tomoković, 26. 2. 2020.

Vrijeme poklada ili maškara tradicionalno je obilježeno u svim našim školama. Neki su se maskirali u petak, a većina je maškare obilježila u ponedjeljak, 24. veljače 2020.

Osim veselih i zanimljivih maski, bilo je tu i plesa i pjesme i krofni.

Veljača je vrijeme šala i karnevala, vrijeme kada se maskiramo i prerušavamo u neobična stvorenja (strašna, zanimljiva, smiješna). Tako su se učenici razredne nastave matične škole zajedno sa svojim učiteljicama 24. veljače 2020. godine odlučili maskirati u različita stvorenja. 1. razred i učiteljica Tajana Vinić maskirali su se u maske po vlastitom izboru. Bilo je tu baka, Spidermana, vila, anđela, kuhara... 2. razred i učiteljica Suzana Hardi maskirali su se u različite životinje čineći pravo životinjsko carstvo (lavove, mačke, tigrove, pande, janje, zečeve, leptire…)  3. razred i učiteljica Nada Vulić  odlučili su maskirati se te prikazati svatove inspirirani romanom “Vlak u snijegu”. Tako su dječaci postali kume, djeveruše, a tu su još bili i svećenik, mladoženja, mlada te ostali uzvanici. 4. razred i učiteljica Marija Patača odlučili su biti kauboji koji će brinuti o sigurnosti cijele naše škole u ovo ludo, veselo, pokladno vrijeme.

Uz pjesmu i ples učenici su predstavili svoje maske te je stručni žiri sastavljen od samih učenika od 1. do 4. razreda izabrao i nagradio najoriginalnije maske malenim slatkim darom.

Učiteljica : Suzana Hardi

Učenici od 5. do 8. razreda sa svojim su se učiteljima i asistenticama maskirali inspirirani bajkama. Prošli tjedan su predstavnici razreda izvlačili papiriće s nazivima bajki i tako su se maskirali ove godine. Učenici su pripremili i kratke skečeve ili ulomke iz bajki.

MAŠKARE U PŠ STIPANOVCI
Pod motom STIGLO VRIJEME PLESA, PJESME, ŠALA, STIGLO VRIJEME KARNEVALA obilježili smo najveselije doba u godini, vrijeme maškara. Veljača je inače najkraći, no ujedno I najuzbudljiviji mjesec u godini. To je vrijeme u godini kada možeš makar na jedan dan postati NETKO DRUGI.
Ove godine učenici PŠ Stipanovci su zajedno sa svojim učiteljicama organizirale maškare usvojoj školi. Taj dan nastavu smo imali pod maskama, a cijeli dan posvetili smo veselim aktivnostima pod maskama. Taj dan smo znatiželjno promatrali maskirane osobe u našoj školi I nismo baš uvijek uspijeli otkriti pravo lice naših maškara. Vrijeme smo proveli uz puno kretivnih aktivnosti na satu likovne kulture. Svaki učenik je izradio i svoju NAJ MASKU, zatim smo pisali zanimljive ŠALE I POŠALICE, a naše aktivnosti su kulminirale PLESOM I PJESMOM, baš kako to i priliči u ovo doba godine. Nakon vrućeg GLAZBENOG STOLCA, napravili smo I
IZBOR NAJMASKE. Nagradili smo samo one koji su bili najmaštovitiji, najoriginalniji I
najkreativniji. Na karaju smo se svi osladili toplim krofnama.

Učiteljica: Monika Mužar - Kos

PŠ Budimci

PŠ Razbojište

Maskirali su se i učitelji