Jedan dan s vrtićancima u Podgoraču

Autor: Tajana Tomoković, 12. 2. 2020.

„MENS SANA IN CORPORE SANO” stara je latinska poslovica koja nam govori kako je povezanost tjelesnog zdravlja neraskidivo vezana za zdravlje našeg duha. Možemo unaprijediti svoje tjelesno i mentalno zdravlje pomoću tjelesnih aktivnosti. Kroz tjelesne aktivnosti razviti svijest o značaju i potrebi za kretanjem i sportom. S tim na umu moji trećaši iz Područne škole Budimci  su se zaputili kod starih prijatelja u Podgorač u Dječji vrtić „Zvončić“ Našice, Područni vrtić Podgorač gdje su nas dočekali veseli vrtićanci i njihova odgajateljica Tihana Barić.

Nakon jutarnje igre kod domaćina u vrtićkoj sobi i razgovora o zdravlju i potrebi za kretanjem, važnošti tjelesnog vježbanja zaputili smo se u školsku dvoranu i u njoj se izvrsno zabavili! Učenicima i vrtićancima teta je Tihana priredila vrlo zanimljiv poligon koji su sa ushićenjem prolazili nebrojeno puta. Nakon zagrijavanja naših tijela kroz opće pripremne vježbe koje su vodili moji trećaši uslijedio je poligon. Kolutanja, hodanje po gredi, penjanje na švedske ljestve,  višenje na užetu, provlačenje kroz prepreke, trčanje oko užeta i još mnoštvo zanimljivog sadržaja maleni i veliki prošli su taj dan. Učenici i vrtićanci pomagali su jedni drugima kod težih dijelova poligona (primjerice jedni drugima dali su ruku prijateljstva kod prelaska uske grede i okreta na jednoj nozi na istoj). Nakon tjelesnih aktivnosti uslijedio je povratak u vrtićku sobu i doručak s malenima. Posjet smo završili slobodnom dječjom igrom u sobi malenih te dogovorili sljedeći susret. Aktivnosti današnjeg susreta dio su eTwinning projekta U zdravom tijelu zdrav duh. Mojim je učenicima današnji dan bio tim zanimljiviji jer u našoj područnoj školi nemam dvoranu za izvođenje nastave tjelesne i zdravstvene kulture pa su im švedske ljestve, uže, i ostali sadržaji bili posebno interesantni i korisni.

Patricija Hercog

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr