Čarobna božićna Akademija i izložba "Šetnja kroz prvo polugodište 3. razreda" u PŠ Budimci.

Autor: Tajana Tomoković, 19. 12. 2019.

Čarobni prosinac učenici 1. i 3. razreda sa svojim su učiteljicama Irenom i Patricijom proveli su uz učenje nastavnog gradiva i pripremajući završnu priredbu za svoje roditelje i obitelj. Učiteljica Irena osmislila je scenu, ukrasila pano kao pozadinu "bine" na kojoj su uzbuđeni prvašići i trećaši pokazali što su pripremili. Okupilo se mnoštvo članova uže i šire obitelji te popriličan broj mališana- najmlađih mještana sela i nastup naših učenika mogao je početi ! Bilo je tu glume,recitacije,pjesme i plesa,smijeha i ponosnih pogleda iz publike. Svaku točku,svaki nastup publika je nagradila gromoglasnim pljeskom. U publici je sjedila sa svojom majkom i sestrom i razredna prijateljica trećaša,Tihana Tekavčić,mještanka sela koja boluje od cerebralne paralize i invalid je. Cijelu večer začinio je strašno glasni udarac iz smjera krova, pad Djeda Božićnjaka kroz dimnjak ! Stigao je i on s torbom punom darova.

Dječica su ga dočekala ozarenih lica a potom se izmjenjivala u njegovom krilu primajući svoje darove. Nakon nastupa Djed se skupa s učenicima i njihovim obiteljima zasladio kolačima i kiflicama koje su pripremile vrijedne ruke majki naših učenika. Uz kolač i čašu soka svi posjetitelji mogli su uživati u izložbi učeničkih radova i eTwinning projekata provedenih tijekom prvog polugodišta. Učenici 3. razreda izložbu su nazvali "Šetnja kroz prvo polugodište 3. razreda". Na izložbi su se mogle vidjeti i makete naše škole i okolice, kišobrani,lutke sv.Nikole,njegove čizmucs božićne čestitke ali i Portfolio provedenih i završenih projekata u 3. razredu. Večer je završila u ugodnom druženju nekoliko generacija naraštaja i zajedničkom pospremanju stolova sa slasticama.

Učiteljice Patricija Hercog i Irena Mijatović

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr