Večer čitanja 2019.

Autor: Tajana Tomoković, 15. 12. 2019.

U našoj se školi po prvi put održala Večer čitanja. Kao završetak i zatvaranje projekta (projekt je otvoren i na eTwinning platformi) Čitateljski izazov, trećaši Budimčani organizirali su svoju prvu Večer čitanja u našoj školi, ujedno i otvorenje Kutka za čitanje.

Ovom prigodom na poklon su dobili zbirku od 8 slikovnica iz serijala Moja prva knjiga životnih vrijednosti Mladena Kušeca od drage nam suradnice prof.dr.sc. Drahomire Cupar sa Odjela za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru. Slikovnice su dar našem novom Kutku za čitanje ali su u trajnom vlasništvu malih trećaša. Unatoč novonastaloj situaciji u našoj domovini, unatoč štrajku učitelja naša Večer je održana! Poslali smo pozivnice i gosti su se odazvali. Podržali su nas roditelji mojih učenika koji su ispekli kolačiće za ovu prigodu te smo uz slastice, kakao, čaj ili pak kavu uživali u čitanju. Naš ovogodišnji moto je "U ritmu odrastanja" pa su učenici u skladu s tim izabrali svoje sastavke od početka školovanja, priče i pjesmice za čitanje. Posebne gošće učenice čitačice na Večeri bile su naša učenica 8. razreda Lana Fišer koja je slijepa te je na brajici čitala svoj sastavak Svijet po mom,te djevojčice (obje 5. razred) Lana Lukačević i Ema Arbutina koje su čitale pjesmicu iz čitanke za 1. razred. Čitale su i Ogijeva baka Milisava i majka Katarina Marošević a voditeljica programa bila je majka Lucijana Marošević. Prekrasno opušteno večernje druženje uveličali su i učitelji naše škole koji su nesebično odvojili svoje vrijeme za naše učenike: učitelji hrvatskog jezika Marija Varga i Marko Bernatović, knjižničarka Josipa Vešligaj i Lanina asistentica Jasmina Glavaš. Svima od srca hvala! Veselimo se sljedećoj Večeri čitanja u 2020. godini na kojoj ćemo se okupiti na istom mjestu, u večem broju !

Učiteljica Patricija Hercog

Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač / H. Juhna 8, HR-31433 Podgorač / www.os-hjuhna-podgorac.skole.hr / os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr